Wyszukiwarka

farba Sankt

Msze św.

Msze św. w dni powszednie:
7.00; 8.00; 19.00.

Msze św. w niedziele i święta:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 19.00.

Więcej...

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXV Niedziela zwykła - 18.09.2022

  • Dzisiaj obchodzimy w Kościele w Polsce 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Hasło tego Dnia to: «Słuchanie uchem serca». Jak zauważa Papież w Orędziu: „[…] tracimy zdolność słuchania tych, którzy stają przed nami, zarówno w normalnych codziennych relacjach, jak i w debatach na temat najważniejszych kwestii życia obywatelskiego. […]. Słuchanie jest więc pierwszym nieodzownym składnikiem dialogu i dobrej komunikacji. Nie można komunikować się, jeśli najpierw się nie słucha, a bez umiejętności słuchania nie ma dobrego dziennikarstwa. […] Również w Kościele istnieje wielka potrzeba słuchania i wsłuchiwania się”. Wspomagajmy ludzi mediów modlitwą, aby wsłuchując się w drugiego człowieka, mieli odwagę służyć prawdzie i dobru wspólnemu.
  • Wypominki roczne czytamy we wtorek o godz. 18.30, a Msza św. za zmarłych o godz. 19.00.
  • Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego Sanktuarium i Domu Zakonnego w środę o godz. 7.00.
  • Nabożeństwo do Miło­­sier­dzia Bożego w czwartek i piątek o 18.30. Prośby i podziękowania na piątkowe nabożeństwo można składać do skrzynki pod chórem.
  • Po Mszy św. w piątek wieczorem kontynuujemy nasze Wieczory Miłosierdzia, odmawiając różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i w świecie oraz adorując Najświętszy Sakrament do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi.
  • W sobotę Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.30.
  • W liturgii bieżącego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: dzisiaj święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; we wtorek – św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników jezuickich z Korei; w środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w piątek – św. Ojca Pio z Petrelciny, kapłana; w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego pw. św. Mikołaja w Kaliszu.
  • W zakrystii można nabyć czasopisma: Biuletyn Apostolstwa Modlitwy na wrzesień, nowy dwutygodnik Diecezji Kaliskiej „Opiekun” oraz „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.
  • Dzisiaj po każdej Mszy św. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zbiera ofiary na pomoc ofiarom handlu ludźmi. „Bóg zapłać” za dar serca.