Wyszukiwarka

farba Sankt

Msze św.

Msze św. w dni powszednie:
7.00; 8.00; 19.00.

Msze św. w niedziele i święta:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 19.00.

Więcej...

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXIX Niedziela zwykła - 17.10.2021

 1. W dniu dzisiejszym w kościele kaliskim rozpoczyna się na poziomie diecezjalnym XVI Zwyczajne Zgromadzeniea Ogólne Synodu Biskupów. Myślą przewodnią są słowa: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. W pracach Synodu biorą udzial duchowni i świeccy. Wspierajmy prace Synodu naszą modlitwą.
 2. Zbiórka do puszek z ubiegłej niedzieli na Papieski Fundusz Stypendialny wyniosła w naszym kościele 1466 zł. Za Waszą ofiarność „Bóg zapłać”.
 3. Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony będzie w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu będą zbierane do puszek ofiary .na pomoc misjonarzom.
 4. Nabożeństwo różańcowe w naszym Sanktuarium w niedzielę i w pozostałe dni tygodnia zawsze o godz. 18.15.
 5. We wtorek wypominki roczne czytamy o godz. 18.15, a Msza św. za zmarłych o godz. 19.00.
 6. W środę o g. 7-ej rano, Msza św. w in­ten­cji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i do­mu zakonnego.
 7. Nabożeństwo do Miło­­sier­dzia Bożego w czwartek i w piątek, połączone z Nabożeństwem Różańcowym. o godz. 18:15.
 8. W piątek po Mszy św. o 19.00 kontynuujemy nasze wieczory miłosierdzia. Adorujemy Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w Jego nieskończonym Miłosierdziu do godz. 21:00. Podczas adoracji będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 9. W sobotę Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny połączone z nabożeństwem Różańcowym.
 10.  W liturgii bieżącego tygodnia przypadają następujące wspomnienia:
 • w poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty,
 • w środę - wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
 • w piątek – św. Jana Pawła II, papieża.
 1.  W zakrystii można nabyć aktualny numer dwutygodnika „Opiekun”, październikowy biuletyn Apostolstwa Modlitwy i tygodnik Gość Niedzielny.
 2.  Zbliża się Dzień Zaduszny i miesiąc listopad. Jest to czas szczególnej pamięci o naszych drogich zmarłych. Pod chórem są wyłożone specjalne kartki, które można zabrać do domu i po wpisaniu imion zmarłych, prosimy składać w zakrystii. Wypominki listopadowe będą wyczytywane przez cały listopad, a Msza św. w ich intencjach we wtorki listopada o godz. 19.00. Przyjmujemy także na wypominki roczne, które przez cały rok będą wyczytywane w każdy wtorek o godz. 18:30, a następnie będzie sprawowana Msza św. za poleconych nam zmarłych. Ofiary złożone na wypominki są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w zimie.