Wyszukiwarka

farba Sankt

Msze św.

Msze św. w dni powszednie:
7.00; 8.00; 19.00.

Msze św. w niedziele i święta:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 19.00.

Więcej...

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania - 17.04.2022

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobroczyńcom i sympatykom naszego Sanktuarium życzymy, by radość poranka zmartwychwstania zamieniła nasze ludzkie rozczarowanie, zawód, trudności w pełne zaufanie Panu: w „Jezu, ufam Tobie!”. Niech Zbawiciel ożywi naszą osłabłą wiarę, pokrzepi nadwątloną nadzieję i przyniesie pokój, który przewyższa wszelki umysł. A perspektywa życia wiecznego, niech wyzwoli w nas nową radość świadczenia o Miłosiernym Bogu. Pięknego świętowania Zmartwychwstania dzisiaj i w naszej codzienności! Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!
  • Serdecznie dziękujemy panom Arkadiuszowi, Piotrowi, Franciszkowi i pani Katarzynie za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego oraz paniom Elżbiecie i Annie za przygotowanie Sanktuarium i udekorowanie ołtarzy; pani Organistce Ewie i chórowi im. św. Stanisława Kostki, który swoim śpiewem uświetniał liturgię Wielkiego Czwartku; asyście kościelnej, która ubogaciła dzisiejszą procesję rezurekcyjną; ceremoniarzowi Maciejowi, ministrantom, lektorom i kantorom za posługę przy ołtarzu podczas Triduum Paschalnego; tym, którzy wsparli fundusz kwiatowy, a także ofiarodawcom kwiatów do Grobu Pańskiego oraz wszystkim za modlitwę i duchowe przeżycie liturgii tych dni. „Bóg zapłać”.
  • Dziś i do soboty włącznie Nowenna do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.
  • Rozpoczyna się Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie będzie zbierana taca na uczelnie katolickie w tym na „Bobolanum”. Porządek Mszy św. w naszym kościele, jak w każdą niedzielę.
  • W czwartek odbędzie się modlitewne Jerycho. Początek o godz. 8:00, zakończenie wieczorną Mszą św. w intencjach podejmowanych w ciągu dnia. Więcej informacji na plakatach.
  • Za tydzień, 24 kwietnia, przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszym Sanktuarium obchodzimy odpust. Uczestnicząc we Mszy św. można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału. W tym dniu zapraszamy na „Godzinę Miłosierdzia” o godz. 15.00 czyli modlitwę o uproszenie miłosierdzie dla nas i dla świata. Będziemy także prosić, aby Zmartwychwstały Chrystus uwolnił naród ukraiński od okrucieństw i cierpień, wejrzał łaskawie na uchodźców i wygnańców, rozdzielone rodziny i osierocone dzieci, a nam wszystkim dał serca czułe na potrzeby naszych bliźnich.
  • W zakrystii można nabyć: kwietniowy numer Biuletyn Apostolstwa Modlitwy oraz dwutygodnik „Opiekun” i świąteczny „Gość Niedzielny”.