Wyszukiwarka

farba Sankt

Msze św.

Msze św. w dni powszednie:
7.00; 8.00; 19.00.

Msze św. w niedziele i święta:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 19.00.

Więcej...

Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela zwykła - 22.01.2023

 • Dzisiejsza, III Niedziela zwykła obchodzona jest po raz czwarty jako Niedziela Słowa Bożego. Hasło tego wydarzenia zaczerpnięte jest z 1 Listu św. Jana: "Ogłaszamy wam to, co widzieliśmy”. Papież Franciszek ustanawiając ten dzień wskazał wszystkim wierzącym na potrzebę karmienia się Słowem Bożym, celebrowania Słowa i dzielenia się nim we wspólnocie wiary. Niedziela Słowa Bożego chce uwypuklić obecność Pana w życiu ludzi. On naprawdę idzie z nami i jest obecny poprzez swoje Słowo, jak wyraża się w niedzielnym logo, zainspirowanym biblijną historią uczniów z Emaus, w ich wędrówce, aby otworzyć Pismo Święte z Panem, pozwalając się nauczać i oświecać.
 • W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: we wtorek – św. Franciszka Salezego, w środę - święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; w czwartek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, a także Ogólnopolski Dzień Islamu; w sobotę – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 • We wtorek Msza św. za zmarłych zbiorowa i za podanych w wypominkach rocznych o godz. 19:00. Pół godziny wcześniej czytamy wypominki. 
 • Msza św. w intencji Dobroczyńców żyjących i zmarłych naszego Sanktuarium i Domu Zakonnego w środę o godz. 7:00 rano.
 • Jak zwykle w ostatnią środę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 z modlitwą do św. Szarbela i prośbą o błogosławieństwo uzdrowienia, uwolnienia i pokoju. Weźmie w niej udział kantorka z Damaszku, p. Myrna Kebbe.
 • Zapraszamy na nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w czwartek i piątek o godz. 18:30. Prośby i podziękowania na piątkowe nabożeństwo można składać na kartkach do skrzynki pod chórem.
 • W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 Wieczór Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00 i możliwość spowiedzi. Na początku różaniec w intencji pokoju.
 • Godzinki ku czci Matki Bożej śpiewamy w sobotę o godz. 18:30.
 • Wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitwę i pomoc naszym braciom w wierze - prześladowanym chrześcijanom, zapraszamy na Charytatywny Koncert Kolęd zatytułowany: „Chcemy widzieć Dziecię", który odbędzie się w naszym Sanktuarium, w najbliższą sobotę o godz. 16.30. Wykonawcami koncertu będzie chór Bazyliki Świętego Józefa pod dyrekcją Małgorzaty Piotrowskiej. Szczegóły na plakacie. Dla każdego uczestnika koncertu została przewidziana miła niespodzianka.
 • Prosimy wiernych i sympatyków naszego Sanktuarium o wsparcie poprzez przekazanie na rzecz jezuickiej Fundacji Magis 1,5 % z podatku w rozliczeniu podatkowym za rok 2022, z zaznaczeniem celu szczegółowego: „Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu”.  Ulotki z numerem KRS znajdują się na stoliku pod chórem. Już teraz serdecznie dziękujemy.
 • W zakrystii można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, dwutygodnik „Opiekun” i lutowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy. Zachęcamy do lektury.