Wyszukiwarka

farba Sankt

Msze św.

Msze św. w dni powszednie:
7.00; 8.00; 19.00.

Msze św. w niedziele i święta:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 19.00.

Więcej...

Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 28.11.2021

 1. Najpiękniejszym wzorem oczekiwania i przeżywania Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna. Ku Jej czci odprawiana będzie przez cały Adwent w dni powszednie Msza św., zwana roratami, o godz. 7:00.  Na roraty przynosimy lampiony.  Zapraszamy do uczestnictwa.
 2. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach we wtorek, o godz. 19.00. Wypominki czytamy o godz. 18.30.
 3. Msza św. w in­ten­cji żyjących i zmarłych Dobroczyńców naszego Sanktuarium i do­mu zakonnego zostanie odprawiona we środę rano o godz. 7.00. 
 4. Nabożeństwo do Miło­­sier­dzia Bożego w czwartek i w piątek o godz. 18.30.
 5. Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca. Pamiętajmy o Ko­mu­nii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Serca Jezusowego. Po Mszy św. o godz. 19.00 kontynuujemy nasze wieczory miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi.
 6. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 8.00, a o godz. 18.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia przypadają następujące wspomnienia:
 • we wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła;
 • w piątek - święto św. Franciszka Ksawerego, jezuity, misjonarza, Patrona Misji;
 • w sobotę - św. Barbary, dziewicy i męczennicy, Patronki Górników.
 • W tym tygodniu imieniny obchodzą: dzisiaj o. Zdzisław Jaśko, a we wtorek o. Andrzej Szczypa. Pamiętajmy o Solenizantach w naszej modlitwie.
 1. W zakrystii można nabyć: kolejny numer Opiekuna, grudniowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 2. Opłatki i świece wigilijne „Caritas Polska” są do nabycia w zakrystii, a w ciągu tygodnia także na furcie klasztornej. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Podobnie taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.
 3.  Za tydzień, w II niedzielę adwentu obchodzić będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu przeprowadzona zostanie tradycyjna zbiórka do puszek.
 4.  Różańcowe Jerycho trwające przez całą dobę odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, początek koronką i Mszą św. w piątek o godz. 15:00.
 5.  Pamiętajmy o przestrzeganiu reżimu sanitarnego.