Wyszukiwarka

farba Sankt

Msze św.

Msze św. w dni powszednie:
7.00; 8.00; 19.00.

Msze św. w niedziele i święta:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 19.00.

Więcej...

Niedziela Świętej Bożej Rodzicielki - 1.01.2023

  • „Tylko pokój, który rodzi się z braterskiej i bezinteresownej miłości, może pomóc nam przezwyciężyć kryzysy osobiste, społeczne i globalne” – napisał papież Franciszek w orędziu na obchodzony dzisiaj 56. Światowy Dzień Pokoju. Ojciec Święty wzywa do zachowania czujności, by nie zamykać się w lęku, cierpieniu czy rezygnacji, szczególnie w najmroczniejszych godzinach historii. Zauważa, że pandemia Covid-19 pogrążyła ludzkość w głębokiej nocy, destabilizując normalne życie, prowokując dezorientację i cierpienie, a także powodując śmierć wielu ludzi. Papież podkreślił, że najważniejszą lekcją, jakiej uczy nas pandemia Covid-19 jest świadomość, że wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem, że naszym największym skarbem jest ludzkie braterstwo, oparte na naszym wspólnym Bożym dziecięctwie, oraz poczucie, że nikt nie może ocalić się sam.
  • Wiernym, Współpracownikom, Dobroczyńcom, Przyjaciołom i sympatykom naszego Sanktuarium i Domu Zakonnego składamy serdeczne życzenia noworoczne. Niech Nowy Rok Pański 2023 okaże się dla nas, dla naszej Ojczyzny i świata łaskawszy, abyśmy wolni od lęku o swoją przyszłość, zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, umieli szerzyć kulturę pokoju, szacunku i wzajemnego wsparcia. Niech Dobry Bóg napełnia nas ufnością, zdrowiem i błogosławieństwem pokoju.
  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.
  • We wtorek, 3 stycznia w naszym kościele Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, tytularne święto naszego zakonu, Towarzystwa Jezusowego. Prosimy wszystkich o modlitwę za nasz zakon.
  • We wtorek Msza św. za zmarłych zbiorowa i za podanych w wypominkach rocznych o godz. 19:00. Pół godziny wcześniej czytamy wypominki. 
  • W środę Msza św. w intencji Dobroczyńców żyjących i zmarłych naszego Sanktuarium i Domu Zakonnego o godz. 7:00 rano.
  • W piątek, 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca na dzieła misyjne. Podczas Mszy św.  błogosławi się kredę i kadzidło. Pobłogosławioną kredą znaczymy drzwi domów mieszkań na znak przyjęcia Jezusa Chrystusa, który pragnie błogosławić nam w Nowym Roku 2023. W piątek nie będzie wieczornego nabożeństwa i adoracji. W tym dniu ulicami Kalisza przejdzie Orszak Trzech Króli. Informacje na plakacie.
  • Godzinki ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 18:30.
  • Spotkanie opłatkowe dla Członków Apostolstwa Modlitwy odbędzie się w środę o godz. 16.00.
  • W zakrystii można nabyć nowy numer dwutygodnika „Opiekun” i styczniowy Biuletyn Apostolstwa Modlitwy i Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.